DEKAN YARDIMCISI KUTLUER İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

DEKAN YARDIMCISI KUTLUER İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
08.08.2017 Sal
0      23363

İlk olarak belediyemizi ziyaret eden Kutluer ardından Tarihi kemer köprüler ile Tekke köyünde bulunan Hacı Abdullah Halife’nin Camisini,dergahını,değirmenini ziyaret etti. Kutluer ardından İlçemiz Çağlayan köyünde bulunan doğal Çağlayan şelalesini ziyaret etme fırsatı buldu.

Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Yardımcı Doçent Doktor Görkem Kutluer Yağlıdere ilçemizi ziyaret etti.

Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Görkem KUTLUER ziyaretin ardından yaptığı açıklamada,Yağlıdere Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman Kırhasanoğlu’nun, Belediye Binası’nın karşısındaki büyükçe ve solgun duvarın “estetik” bir hale büründürülmesi ile ilgili isteği ile ilgili olarak Rektörlüğümüzle bağlantı kurması ve ardından bu “görev” için şahsımla temas kurulması üzerine, Giresun merkezinden 35 kilometre uzaklıktaki ilçeye büyük bir istekle geldim. Daha önce ziyaret etmeyi hiç planlamadığım ve açıkçası böylesi bir davet olmasa aklımdan pek de geçirmeyeceğim ilçeye giden yola sapar sapmaz, Karadeniz’in her daim gördüğüm “yatay yeşilliği” birden dikey bir düzleme erişti ve bir anda yeşilin her tonunun dans ettiği, adeta fantastik bir uzamda yol almaya başladım. Evrenle olan ilişkimin daha da güçlendiğini düşündüm ve aklıma bir gece önce kendimce yaptığım önyargılı Yağlıdere tasvirleri geldi. Küçük bir şehrin ilçesi demek, benim için hâlâ depresif bir taşra imgesiydi. Aslına bakarsanız bu muhteşem doğa oyunlarının arasından geçmek, bu imgeyi tamamen eritmedi. Belediye Binası’na varıp, Belediye çalışanları ve tabi Belediye Başkanı’yla temas kurana kadar şımarık iç huzursuzluğum bir nebze devam etmekteydi.Kırhasanoğlu’nun makamında kendisiyle bir müddet konuştuktan sonra iş, o karşıdaki sıkıcı duvarın güzelleşmesinden çıktı; Yağlıdere’de kurulabilecek sanat merkezlerine, atölyelere ve hatta yoga kamplarına kadar vardı. Böylesi bir sinerji nasıl oluştu bilmiyorum ama, sanki haftalardır hazırlık yapıyormuşum gibi bir anda bir sürü proje saydım, ve karşılığında müthiş vizyon sahibi bir anlayış gördüm. Buluşma sebebimiz olan duvar da incelendi tabi, neler yapılabileceği tartışıldı ve karara bağlandı. Ancak bu duvar bir anda bizler için bir detay oluverdi. Ani bir kararla az önce gelişen projelerimizi tartışmak için Yağlıdere’nin mis gibi köylerine, tepelerine doğru, Belediye Başkanı’nın öncülüğündeki bir ekiple yola çıktık. Muhteşem doğa oluşumlarının; yeşilin her tonunun gözlemlendiği ormanların arasından, ışıl ışıl parlayan derelerin üzerindeki zarif köprülerden geçerken hem dinlendim, hem de Akdeniz’deki, Ege’deki ve Avrupa’daki bildiğim, sevdiğim, huzur bulduğum (ve kesinlikle bahsettiğim yerlerin taşrasında yer alan) doğal ortamları ve tesisleri düşündüm. Deneyimlediğim Yağlıdere yolculuğunda bu bahsini ettiğim yerlerdekine benzer türden bir enerji vardı ve projeler kendiliğinden olgunlaşma sürecine girdi. Ankara’nın Çankaya’sında doğup büyüyen biri olarak, her zaman çok çağdaş ve aydın bulduğum Giresun Halkı, Yağlıdere ilçesinde bu gözlemimi iyice sağlamlaştırdı. Büyük bir heyecan ve mutlulukla ilçeden ayrılırken, kendime doğru yaptığım yolculuğun da birkaç adım öteye evrildiğini hissettim.’’

Başkan Kırhasanoğlu ise, ziyaretlerinden dolayı sayın hocamız Yrd. Doç. Dr. Görkem KUTLUER’e teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte el ele vererek ilçemize yapılacak örnek çalışmalara katkıda bulunacağız.’’diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır. Yağlıdere Belediyesi - 2017
Web Tasarım :   SekteoR.NET

Yağlıdere   Belediyesi

Sosyal Medyada Biz