BAŞKAN KIRHASANOĞLU BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

BAŞKAN KIRHASANOĞLU BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU
27.09.2017 Çar
0 2772

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu,ilimizde görev yapan yerel bölgesel ve ulusal basın mensuplarıyla buluştu.

İlk önce basın mensuplarıyla yemekte bir araya gelen Başkan Kırhasanoğlu ardından Belediye Binasında basın toplantısı düzenleyerek ilçede göreve seçildikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalar hakkında ve yeni projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Basın Toplantısında,Ak Parti İlçe Başkanı Temel işık,yönetim kurulu üyesi Yusuf Demir, Belediye Meclis Üyeleri Ağabey Turan, Abdullah Çakıroğlu, İbrahim Aydın, Harun Durdu, İlyas Kandemir, Hasan Özdemir’de hazır bulundu.

Kırhasanoğlu, belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2009 yılından bu yana ilçeyi güzelleştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Yağlıdere'nin olmazsa olmaz projelerini hayata geçirdiklerini dile getiren Kırhasanoğlu, "Bunlardan biri çevre yoluydu. Bu yolla ilgili mücadele verdik ve yapımını sağladık. İçme suları Dereden kuyudan geliyordu, yüksek kattaki dairelere su çıkmıyordu. Şu anda sularda hiç bir sıkıntı yok. Yazlık köyünden su getirdik altyapıyı yeniden yaptık." dedi.

Kırhasanoğlu, 2003-2006 yılları arasında  büyük bir sel felaketi yaşadıklarını anımsatarak, "Esnaf mağdur oldu bununla ilgili çalışma yaptık. Merkez Mahalle, Bük Mahallesi'nde tüm şebeke değişti. Üstyapı da yenilendi. İnşallah bundan sonda park ve yeşil alan çalışması yapıyoruz." diye konuştu.

İlçeye bağlı köylerden mahalle statüsüne geçen 8 mahallenin mevcut olduğunu aktaran Kırhasanoğlu, şunları kaydetti:

"Her birinin 15 kilometre yolu var. Bu yollarımızın da yaklaşık yüzde 90 beton asfalt yaparak yolları tamamlamış durumdayız. Belediye binası 2014 yılında hizmete açıldı. Eski alana da park projesi yaptık. Park yaptığımız alan tüm köylerin toplu olarak bulundukları en çok zamanlarını geçirdikleri bir toplanma yeri oldu."

Yağlıdere'yi Alucra ilçesine bağlayan karayolunun 10 kilometrelik kısmı için ihalesinin yapıldığını aktaran Kırhasanoğlu, "İhale yapıldı tünelli viyadüklü daha standardı yüksek yol haline gelecek. Bir bir buçuk sene içinde yapılması planlanıyor. Ondan sonra da 40 kilometrelik bir kısım için proje ihalesi yapıldı. Bu yol Karadeniz'i iç Anadolu'ya bağlayan en iyi yol haline gelecek inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır. Yağlıdere Belediyesi - 2017
Web Tasarım :   SekteoR.NET

Yağlıdere   Belediyesi

Sosyal Medyada Biz