NEW JERSEY PATERSON BELEDİYESİYLE YAĞLIDERE BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR OLMASI İÇİN PROTOKOL YAPILDI

NEW JERSEY PATERSON BELEDİYESİYLE YAĞLIDERE BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR OLMASI İÇİN PROTOKOL YAPILDI
30.01.2020 Per
0      13686

Türk Amerikan Giresunlu İş Adamları Asemblesinin organize ettiği Yağlıdere Belediyesi ile ABD'nin New Jersey Eyaleti'ne bağlı Paterson belediyesi arasında uzun zamandır hazırlıkları süren kardeş şehir olma anlaşması için taraflar belediye binasında yapılan törenle ön protokol imzaladı.

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, resmi protokolün 29-30 Mayıs 2020’de yapılacağını söyledi.
 
Her yıl 29-30 Mayıs tarihilerinde  yüz elli bin nüfuslu şehirde Türk günü yürüyüşünün düzenlendiğini belirten İbaş,başkanımız bu yürüyüşte Türk halkı ile iç içe olması ve hemşerilerimize göstermiş olduğu ilgi ve destekleri burada yaşayan hemşehrilerimiz kadar bizleri de memnun ediyor. Bizler de aramızdaki bağı daha da güçlendirmek için her iki belediyeyi kardeş şehir yapmak için çalışmaların startını verdik. ’dedi.
 
Başkan İbaş,makam odasının baş köşesinde Atatürk resmi bulunan, Türk ve Türkiye dostu Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh'e, Paterson Bel. Bşk. Yard. Ve Kültür Elçisi hemşehrimiz Hüseyin Bayram'a, Asamble Başkanı Orhan Bayram'a, Komite Başkanı Murat Bayçora'ya, Task Başkanı Dr Halil Mutlu'ya, Müsiad Başkanı İsrafil Demir'e, Selimiye Cami Başkanı Cahit Özbay'a, Murat Cami Başkanı Sebahattin Aydın'a, Mevlana Cami Başkanı Hasan Ören'e destekleri ve misafirperverlikleri için Yağlıdereliler adına teşekkür ederiz''
 
Amerika Giresunlu iş adamları Asamblesi Başkanı Orhan Bayram ise yaptığı açıklamada, ”Bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini ve çalışmaların kısa zamanda tamamlanacağını umuyorum. Bu sürece, katkı sağlayan herkese ve her iki Belediye Başkanı Andre Sayegh ve Yaşar İbaş'a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır. Yağlıdere Belediyesi - 2017
Web Tasarım :   SekteoR.NET

Yağlıdere   Belediyesi

Sosyal Medyada Biz